Interview pro TV Squad (ComicCon 2009)

rozhovor dělal John Scott Lewinski – 26. 7. 2009

přeložila Věra Oravová

link na AJ originál

Je zcela jisté, že David Tennant nebyl připraven na to, co zažije na Comic Conu.

Před Comic Conem jsem v San Diegu ještě nikdy nebyl," Tennant mi se skotským přízvukem řekl, že si jej pro 5 let co hraje Doktora schoval mezi korunovační klenoty BBC. Reakce fanoušků byla neuvěřitelná – jenom cesta k výtahu. Neumím si představit, co bude v průběhu panelu (v neděli)."

Tennant návštívil Comic-Con s bývalým tvůrcem Who a Torchwoodu Russellem T. Daviesem, aby propagoval své poslední speciály. A pouhou hodinu před nedělním ranním Doctor Who panelem (jedna z hlavních událostí posledního dne Comic Conu), trvá na tom, že to je jediný důvod, proč tam je - kromě setkání s fanoušky.

Slyšel jsem, že ohlásili Doctor Who film," vysvětluje Tennant. "Nebo jsem předpokládal, že budu hrát v Hobbitovi. Ale jsme tady jenom kvůli propagaci speciálů.

Težko říct, kdy dobrý herec klame, ale svět se dozví, až bude něco velkého (velké oznámení) na spadnutí. Mezitím jsme s Tennantem ponoření do vzpomínání na dobu, kdy hrál Doktora.

Řekl jste, že jste v miliónovém příběhu o fanouškovi, který se stal hercem a hraje hlavní roli v jeho oblíbené show. Je to pravda?

Jako dítě jsem tu show nábožensky sledoval.. Myslel jsem, že každý kluk chtěl být Doktorem, protože jsem to chtěl já. Byl to opravdu splněný sen - zvláště, když si uvědomíte, že pouze 11 mužů na planetě mělo tuhle příležitost (hrát Doktora).

Bylo těžké odejít z Doctora Who?

Jistě. Ale když (Russell T. Davies) oznámil, že odchází, byl to pro mě logický krok taky odejít. Jsem velkým fanouškem (nová show tvůrce Steven Moffat), protože je tak talentovaný. Ale vždycky jsem předpokládal, že budu hrát v Dr.Who 3 roky a tak nastal ten pravý čas.

To znamená, že by bylo velmi snadné pro mě hrát v páté sezóně. Ale myslím, že nastal ten pravý čas odejít. Teď jsem opět fanoušek - a divák, který neví, co nového přijde.

Restart Doctora Who je obrovský mezinárodní úspěch. Ale nemělo to tak být. S výjimkou jedné sezóny s Christopherem Ecclestonem, že jste herec, kterému bude připisováno oživení show. Jak to vidíte vy?

Myslím, že by se to mělo připsat Russellovi. On byl tím, kdo měl vizi. Bylo mi ctí být toho součástí, - být u toho.

Jaké si myslíte, že to pro vás bude , když budete sledovat Doctora Who, aniž by jste se toho účastnil?

Já nevím. Bude to divné, ale myslím, že jednou Doktor, pořád Doktor. Tom Baker řekl, že se vrací do role ve věku 75 let, takže kdo ví, kde uvidíme sebe v tomto věku. Pro tuto chvíli, já se těším na dnešní panel a setkání s fanoušky.

Samozřejmě, Tennant nikdy neviděl dav na Comic-Conu. Bez Tardis ve které by se skryl, může potřebovat žraločí klec (na obranu před fanoušky).

ZPĚT NA ROZHOVORY