První rozhovor Davida Tennanta o přicházejícím desátém Pánovi Času

BBC – 21. 7. 2005

přeložila Simona Klímová

link na AJ originál

V předvečer filmování David Tennant exklusivně poskytl rozhovor Magazínu Doctor Who o přicházejícím desátém Pánovi Času. Jak se cítí, když mu byla dána šance ztvárnit svou vysněnou roli a o své lásce ke starým sériím.

Takže, jaký to byl pocit, když vám bylo nabídnuto stát se desátým Doktorem?

Bylo to legrační, když mi to nabídli poprvé, jen jsem se smál! Přišlo mi to šílené a nemožné. A vzpomněl jsem si na Russella, velmi přesně, říkal: „Teď nic neříkej, protože vím, že tenhle okamžik je zvláštní.“

Jak jste vnímal první sérii pouze jako divák?

Myslím, že to bylo výjimečné, opravdu. Každým dílem to bylo lepší a lepší. A nemyslím, že bylo špatné začít s natáčením nových sérií. Začalo to velmi dobře, bylo si to jisté samo sebou. Zasadilo se semínko, které každým týdnem rostlo. Každý to soudil velmi pozitivně.
Předpokládám, že za to může hlavně Russell, je velmi kreativní, ale každý kdo se zapojil chápal, jak dobrý může Doctor být, jak s ním pracovat a myslím, že to udělali naprosto skvěle.

A když jste věděl, jak dobrý počin to je, bylo pro vás více skličující vědět, že o Vánocích se na obrazovce objevíte vy?

Určitě je to skličující, když je každým týdnem série lepší a lepší a plní to co slíbila, dokonce dává i víc. A Chris byl v roli úžasný, tak jistý v tom, co dělá. A to mě nutilo uvažovat nad tím, jak špatné rozhodnutí bylo, převzít tuto roli.
Reportáže v tisku byly častější, publikum se více a více vžívalo do seriálu. Byla to opravdu televizní senzace, což je v dnešní době vzácné.

A co vaše krásná společnice Rose, byli jste s Bille Piper v kontaktu?

Ano už jsme se párkrát setkali, předtím jsem jí neznal, ale samozřejmě jsem si jí oblíbil, je prostě úžasná. Obdivoval jsem jí v této show, je skvělá, je fantastická. Prostě absolutně perfektní. Odvážná, rychlá a sexy … prostě ideální společnice. Jsem šťastný, že bude pokračovat v další sérii.

Jako prvního herce, který hraje Doktora, vás můžeme označit za fanouška této show. Cítíte se být vtažen a říkáte si, ano tohle je pravda, jsi desátý Doktor?

Ano absolutně. Myslím, že každý kdo vyrůstal v sedmdesátých a osmdesátých letech tohle zná. Ale pro mě, který miloval tuhle show a sledoval ji pravidelně, je to neskutečné.
Ale na druhou stranu se dostanete rychle. To je to, co jsem objevil. Ten moment, kdy se cítíte, jakoby mimo vaše tělo, prožíváte ty zážitky, končí, když si uvědomíte, že to prostě děláte.

Kdo byl váš Doktor?

Vyrůstal jsem s Tomem Bakerem a Peterem Davisonem, bylo mi deset, jedenáct, když ho hrál? Takže to byli mí dva Doktoři. Na Toma Bakera mám hlubší vzpomínky a pak už jsem sledoval Petera Davisona.

Nějaké poslední komentáře, předtím než začnete natáčet?

Nechci dělat nějaké vyjádření, protože si nemyslím, že je to má práce. Všechno je to zvláštní, protože nevyhnutelně… No, když mi to nabídli, přijal jsem, to šel jsem na [Doctor Who website] podívat se. Nemohl jsem si pomoct, každý mě povzbuzoval, abych se podíval na to, co o mně píší fanoušci.
Tak jsem se podíval a první komentář byl velmi milý, další byl příšerně lichotivý a další byl ve stylu "Nemůžu snést jeho pohled?" V dalším bylo "Kdo?" Ten po něm psal "Lepší by byl David Morrissey." Další psali "To je ono, sen skončil! Někdo, kdo vypadá, jako lasička nemůže nikdy hrát Doktora, to je konec.“ A pak mi došlo, že bych je raději neměl číst! [smích] Opravdu to pro mě nebylo to pravé. Tohle fórum není pro kluka, který bude hrát tuhle roli, takže jsem se rozhodl, že nebudu vydávat žádná prohlášení.
Jen doufám, že se to lidem bude líbit. Že vydrží a dají nám šanci. Vím, že každý miluje Chrise, já také, ale doufám, že lidi nezklamu!

ZPĚT NA ROZHOVORY