Czech David Tennant fan web

NOVINKY

14. října 2012 – Fan Art, David konečně na conech
Další várka obrázků od Ivany Kamenské ve Fan Artu.
David konečně začal jezdit na cony. Takže kdo byl v září na Lords of Time, tak mi napište...prostě všechno, jaké to bylo. Já jsem tam bohužel nejela, protože to bylo mimo Londýn a pozdě to ohlásili.
David ale bude na dalších dvou conech. 14.-16. prosince bude v Birmighamu spolu s Billie Piper - link.
A jako by toho nebylo málo, tak David bude ještě na jednom conu, 13. ledna 2013 v Slough-Windsoru - link. A mají tam být i Doktoři Peter Davison, Colin Baker, Sylvester McCoy a Paul McGann. Lístky jsou už ale vyprodané.
Na oba cony by byla drahá cesta. A já bych spíš uvítala, kdyby byl v Německu nebo v Rakousku. Termín tak únor až duben 2013. A nemá cenu jet za Davidem, když není domluvené interview. A Independent Talent vůbec neodpovídá.
Je tady někdo, kdo na některých z těch conů v Anglii jede? Někdo, kdo je schopný zorganizovat cestu a kontaktovat IDT? Pokud ano, tak mi prosím hned napište.

6. srpna 2012 – Osobní život, Fan Art
Dneska zabrousíme do Davidova osobního života. Narazila jsem na článek, kde je i fotečka ze svatební oslavy. A jako správný herec, David slavil v Globe Theatre - link. Některé zdroje uvádějí datum 30. nebo 31. prosinec 2011, některé 1. ledna 2012. Ale to už je přece jedno. :-D
A milé fanynky, teďka půjdete do kolen - link. Ano, na té fotečce David drží a pusinkuje dvoutýdenní Olive. :-D
A další dobrá zpráva. David adoptoval Georgiina syna Tylera - link na společnou fotku. Držme jim všichni pěsti!. :-D Zaslouží si to.
Fotek a obrázků není nikdy dost, takže směr - Galerie - Fan Art. Autorkou obrázků je Ivana Kamenská. Ivance děkuji za zaslání.

1. května 2012 – Filmografie
Upravila jsem Filmografii.
David dělá jeden projekt za druhým. Ale tady v ČR nic z toho nedávají. Dokonce tady byla zrušena i premiéra Fright Night. A to jsem se na ten film tak těšila. Poslala jsem mail do Cinestaru, co se děje. A odpověděli mi, že to distributor zrušil a víc neví. No snad bude mít David při výběru filmů větší štěstí.

18. dubna 2012 – Nový design a Davidové mají narozeniny
Tak oranžová příšernost je pryč. Cvičení s PhotoShopem začíná nést ovoce. :-D Doufám, že se nový design líbí.
A oba moji Davidové slaví dneska narozeniny!!! :-D
Jenom ty updaty, ojojoj!!!

14. srpna 2011 – Fright Night premiéra
Stávkoval mi internet, stávkovala mi technika. Naštěstí je to už vyřešeno. Ale musela jsem investovat do nového noťasu. Staré PC už dosloužilo.
Fright Night má dnes v Londýně premiéru – link, tak držme Davidovi palce, ať má film úspěch.
Jinak v kinech bude mít film premiéru 19. srpna v USA a 2. září v Británii - link.
V našich kinech se dočkáme 13. října - link.
A ten slíbený větší update bude příště.

16. dubna 2011 - Updaty, malá "Time Lady", 40
Tak příští úterý konečně pojedu doma na svém netu. Sice je to drahé, ale už se to fakt nedalo, updaty atd. Tak do 2 týdnů tady bude větší update.
Zatím se s Vámi podělím o to nejdůležitější, co je u Davida nového. Někteří to už ale možná víte. David a Georgia mají holčičku. Jmenuje se Olive. Ale opravdu nevím, jestli jméno vybírali podle partnerky Pepka námořníka. :-D Každopádně GRATULUJI!!! a 2 linky - link 1 a link 2. :-D
A aby toho nebylo málo, David má příští pondělí 40. Tak doufám, že jste mu na fóru popřáli vše nej. :-D David na svůj věk vůbec nevypadá.

20. července 2010 - Po dlouhé době
Konečně další update. :-) A je toho celkem hodně.
Zatím jsem dost opomíjela Davidovu hlasovou práci. Je to logické, když špatně slyším a mluvené AJ nerozumím. Je to ale škoda, protože David umí s hlasem výborně pracovat.Takže je tady link na videa z Trouble Young Minds. Je to program BBC Scotland o duševním zdraví mladých lidí - link.
Nakladatelství IDW Publishing oznámilo plány ohledně své poslední knihy s Desátým Doktorem - link.
Další novinky k Retreat - link.
RSC vydalo knihu Keitha Osborna Something Written in the State of Denmark. Kniha obsahuje materiály o natáčení Hamleta. Takže kdo má zájem je tady - link.
NBC neodvysílá pilot k Rex Is Not Your Lawyer ani na podzim - link.
Ale nezoufejte, David má hned 2 nové projekty.
Decoy Bride je romantická komedie o slavné herečce Laře. A David bude hrát jejího přítele Jamese. Takže kdo jste příznivci romantiky - klik.
Já osobně se těším víc na remake Fright Night. Vypadá to, že o Davida bude v Hollywoodu zájem. Herecky na to má, tak mu držme pěsti. Bude tam hrát Colin Farrell a bude se natáčet ve 3D. A co to všechno znamená? Že to bude v kinech. Doufám, že i u nás. Více informací najdete - zde. A interview k filmu je - zde.
David byl nominován na Airlock Alpha Portal Award. Hlasovat pro něj můžete - zde.
Kniha David Tennant A Year In The Spotlight vyšla jako e-book - link. Stáhnout si ji můžete na DavidTennantBook nebo z Amazonu. Nedívala jsem se ale, kolik to stojí. Kartu pro platby přes net si stejně pořizovat nebudu.
Asi se ptáte, jestli už konečně přišla z Independent Talentu nějaká odpověd ohledně interview s Davidem. Kamarádka Figrin letěla koncem června do Londýna na koncert skupiny Pearl Jam. A že má kuráž, zašla do IDT. Sice ji nepustili k agentovi/agentce, ale aspoň na recepci předala dotazy a průvodní dopis. A pokud v brzké době neodpoví, tak tam Figrin zavolá. Tak opravdu hodně silně držte pěsti.

5. května 2010 - FedCon 19
David Hewlett je sladký a sympatický. :-D Chci ho vidět znovu. :-D Ale na nějakém menším conu. Jsem ráda, že jsem viděla aspoň jednoho z Davidů, kterým fandím. Report z FedConu ve Wordu je tady - link.
Další update už bude zase o Davidovi Tennantovi.

23. dubna 2010 - Tak a je to tady! Uvidím jednoho z Davidů! Hooray!!! :-D
Doufám, že jste si minulý týden vzpomněli na Davida. Je neuvěřitelné, že už mu je 39.
Další update bude, až se vrátím z FedConu. Jedu tam za Davidem. Ale klid tady! :-D Jde o Davida Hewletta ze Star Gate Atlantis. Ale i na Davidovi Tennantovi se pracuje.
David Hewlett je taky sci-fi fanoušek. A ještě ke všemu fanoušek Doctora Who. Tak doufám, že já a 3 další lidi budeme mít super zážitek na celý život.
Říká se, že své idoly by člověk neměl vidět. Ale já své idoly vidět chci - dva Davidy. :-D

15. dubna 2010 - David a politika, Óda na Davida, Mattův začátek
David podporuje Labour Party - link.
A je nejoblíbenějším Doktorem premiéra Gordona Browna - link.
Sedmiletý George Parsons napsal Ódu na Davida.. Na 7 let to není špatné. :-D
Koukla jsem 2 dvě první epizody Dr.Who s Mattem. Herecky to zvládá skvěle. Karen Gillian taky. Matt je hodně akční a má skvělé jídelní návyky. :-D Nový interiér TARDIS a šroubovák se mi taky moc líbí. A jak to tak vidím, Moffatt má ještě šílenější nápady než RTD. :-D Takže je to v poho. Ale nic to nemění na tom, že David je pořád "my Doctor".

15. března 2010 - Něco na dobrou noc a něco na zasmání
David umí výborně pracovat se svým hlasem. Takže se v sekci Video můžete podívat, jak vypráví pohádky na doboru noc. A je tam i link na video, kde David zpívá s The Proclaimers. Mno... hlas na mluvení má David úžasný, ale zpěv by to chtělo cvičit. :-D
Ještě k té petici. Moc šancí tomu nedávám. Ale aspoň bude Davidovi jasné, že měl v Dr.Who zůstat. A na videu z předávání NTA vypadal hodně dojatě, když pouštěli regeneraci Desátého. Neidvte se, že někteří fanoušci chtějí Desátého zpátky. Doctor Who je sice kvalitní seriál, bez ohledu na to, který Doktor je zrovna v TARDIS. Ale když tam není zrovna ten "Váš Doktor", tak tomu něco chybí.

9. března 2010 - Dr.Who v ČR, 10/Rose zase spolu?, trailer na St.Trinian´s 2 ...
Tak Dr.Who se bude dabovat do češtiny - link. Za informaci a link děkuji Blackthunderovi. Aspoň tady bude Davida znát více lidí.
Něco pro 10/Rose shippery! :-D David a Billie Piper by si spolu opět měli zahrát, tentokrát v thrilleru Love On The Murder Mile - link. Jestli to klapne, tak se bude zase na co koukat. :-D Zatím to ale není potvrzeno.
David je proti kouření, tak se můžete podívat na ukázku z protikuřáckého programu - link.
Trailer na St.Trinian´s 2 - link. Davidovi sluší i šediny.
A další cena pro Davida. Tentokrát získal PinkPaper.com Award - link.

24. února 2010 - Casanova, oprava
V Galerii toho zatím moc nebylo, tak teď už tam je 22 foteček z filmu Casanova. :-D
David nakreslil pro Headway Essex design na tričko a je si tam celkem podobný :-D - link.
A získal nominaci na Broadcasting Press Guild TV Awards.
Hamlet vyhrál Whatsonstage.com Awards.
David je podle magazínu Hello nejlépe oblékaný muž roku 2009.
A má další dva nové projekty : Single Father a Retreat
A jako poslední věc jsem u příspěvku ze dne 22. ledna opravila linky na titulky k Hamletovi, už fungují.

12. února 2010 - Další NTA, SFX Award
Kolikátá cena NTA pro Davida to už je? :-D Ani to už radši nepočítám.
Koukněte se, jak David vypadal dojatě, když vysílali regenerační scénu Desátého - link.
Njn měl tam zůstat, teď by nebyl smutný.
A získal i SFX Award - link.
Bohužel nebude hrát v Burke and Hare kvůli kolizi natáčecích termínů. Místo něj tam bude Andy Serkis. Hm viděla jsem oba pány v Einstein and Eddington a připadá mi trošku zvláštní, že jednoho vyměnili za druhého. Jsou to dost odlišné typy.

22. ledna 2010 - Titulky k Hamletovi, Osmý Doktor
Doufám, že jste už viděli Hamleta aspoň na DVD. David a Patrick Stewart jsou prostě dokonalí. Vůbec jsem netušila, že je Hamlet takový šílenec. :-D A jak ho hraje David... No zaručuji, že půjdete do kolen. :-D Kdo ještě nemá slovenské titulky, tak jsou tady - link 1 a link 2.
16. ledna jsem odeslala do Independent Talentu přeložené dotazy pro interview. Tak držte palce, ať zareagují. Dotazy jsou kvalitní. Opravila mi je Aisleen z Irska.
Koukla jsem na film s Osmým Doktorem.
Osmý Doktor je takový hodně jemný a romantický. Což je hodně velké plus. A ty "mušketýrské" vlasy. Paul McGann je prostě fešák. Akorát nechápu jednu věc. Proč se ve filmu tvrdí, že Doktor 1/2 Time Lord a 1/2 člověk? V seriálu Doctor Who si každý píše, co chce. Je to trošku zvlášntí a fanoušci v tom pak mají chaos. Ale neva. Čím víc na ten seriál koukám, tím ho mám radši.

14. 1. 2010 - Záchrana?
Tak a je to tady! :-D Sice s křížkem po funuse, ale přece. Nevím, kdo měl tu odvahu a inicioval tuhle petici za Desátého. Zkusím to zjistit. Mělo to ale přijít dřív. Když autoři chtějí návrat Desátého, tak měli petici udělat dřív, než Desátý zregeneroval.
Dr.Who je ale časový seriál, takže by to šlo udělat, ikdyž už v roli Doktora úřaduje Matt Smith. David může dostat ten můj vysněný spin-off atd. Otázka je, jak se na tu petici budou tvářit David a Matt. David má Dr.Who pořád rád, tak se snad nebude zlobit. A v End of Time bylo vidět, že z odchodu moc radost nemá. Horší, jak to vezme Matt. Proto by bylo lepší, kdyby Desátý dostal vlastní seriál.
Otázka taky je, jak bude reagovat BBC a producenti.
No nic, já to podepsala. :-D

9. 1. 2010 - Konec pěkného času
Nejvíc se teda předvedl John Simm. :-D Kdyby takhle namnožili Tennantíka- :-D
Regenerace Desátého byla fakt dělo. Málem zdemoloval TARDIS. :-D Njn. 500.000 radů nezvládne ani Time Lord.
Když Desátý říkal "Ještě nechci jít!", tak mi to připadalo, že je to i Davidův osobní pocit. Doufám, že mu to nedá a do seriálu se po nějaké době vrátí. A snad to nebude jenom malé cameo.
Co se mi nelíbilo, že Time Lordy tam ukázali jako zlou rasu. Tohle je fakt škoda. A já se tak těšila na návrat jejich civilizace.
Kdo byla ta Time Lady, kterou Doktor poznal?
Davidovu kariéru budu nadále sledovat, ikdyž už není Doktor. Byl to opravdu nádherný čas, koukat na epizody s Desátým Doktorem. Davide, díky za ně. Svůj sen si David splnil na jedničku s hvězdičkou. Roli Doktora s pořadovým číslem 10 zvládl skvěle. Držme teď Davidovi palce, ať dostává pořádné role a ať ho víc znaji i lidi v ČR.

1. 1. 2010 - Černý den pro DT fanoušky, The Proclaimers, USA ...
Dnes je černý den. Desátého čeká večer regenerace. A je to obrovská škoda. Zatím se teda podívejte na klip z End of Time, trailer na druhou část End of Time a fotečky - link 1, link 2.
Pro spravení nálady tady dávám link na Davida a The Proclaimers. :-D
Na Waters of Mars jsem už koukla. David je tam čím dál lepší. Akorát jsem se lekla, že bude jako Master, když prohlásil, že zákony času jsou teď jeho. To "trošku" přehnal. Adelaide je dobrá companionka. Ale nechápu, proč spáchala sebevraždu, když jí Doktor dal šanci žít déle, než měla vyměřené. Ispirovat svou dceru a vnučku měla tím, že bude žít.
Koukám teďka na díly s Prvním Doktorem Williamem Hartnellem. Celkem milý děda. Akorát mi tam spíš připadá jako hlavní postava jeho companion Ian. Ale to možná kvůli tomu, že jsem zvyklá na Davidův hodně výrazný herecký projev. Wilda byl dobrý Doktor. Čest jeho památce.
V nové sekci FanFiction je moje recese Desátý. Tak se moc nesmějte. :-D
Další charita, tentokrát pro Blue Peter's Send A Smile Appeal - link.
A další natáčení, tentokrát v LA. Ano, David nám utekl do USA a točí tam pro NBC seriál Rex is not your lawyer - link 1 a link2. Nic proti. David si úspěch v Hollywoodu zaslouží. Ať se třeba klidně dostane na plátna kin. Ale ať v USA nikdy nezůstane moc dlouho. Ať je pěkně v Evropě. Moc chci dostat to interview. A to by nešlo, kdyby zůstal za oceánem.
Není tady všechno, co se okolo Davida v prosinci dělo, takže kdo se chce podívat na víc, tak šup na jeho web.

21. 11. 2009 - End of time, premiéry v kinech, rádio, Největší Skot a jeho postýlka
Fotečky z Waters of Mars - link, ikdyž někteří jste tenhle DR.Who speciál už asi viděli.
A fňuk! :-( Už je tady první fotka z End of time a trailer. Desátý už to má za pár.
Ale 20. listopadu přišel do kin film Glorious 39 a 9. prosince bude mít premiéru St. Trinians 2. Druhý film má celkem pěknou stránku - link. David jede ve velkém, to je pravda. Jsem zvědavá, jestli tyhle filmy budou i v našich kinech. Ať Davidovo herecké umění můžou obdivovat i lidi v ČR.
V sekci Video je link na klip k Hamletovi a taky se můžete kouknout, jak to šlo Davidovi v rádiu: link1, link2, link3.
David by nominován na Největšího Skota. Takže pro něj můžete hlasovat tady.
Tak nevím, kde bude náš oblíbenec hajat. :-D Vydražil svoji postýlku za 5000 liber - link. Výtěžek půjde na organizaci Children in need.

2. 11. 2009 - Burke and Hare, DVD Hamlet, ceny a nominace, SJA fotky a video...
David nezahálí a bude mít další film - Burke and Hare. Má to být film o dvou masových vrazích, kteří těla svých obětí prodávali Edingurgské Medicínské Koleji. David bude hrát jednoho z vrahů - Williama Hareho. No nechci kritizovat, ale příště by to chtělo kladnou roli. :-D
DVD Hamlet bylo odloženo na 4. ledna 2010. Je to jen o pár dní, tak se to snad přežije. - link. Jinak ti Britové si fakt žijí. :-D Na Vánoce se bude u nich vysílat Hamlet - link.
29. a 30. října se v UK vysílaly dva díly SJA, kde hraje i David. Zatím se koukněte na na fotečky videa.
David byl zvolen nejoblíbenějším Doktorem - link. Divíte se? :-D
Získal nominaci na Skotskou BAFTU - link.
A evidentně ještě pořád nemá dost, tak pro něj hlasujte - SFX Awards.
A my taky nemáme dost. :-D 15. listopadu se má vysílat speciál Waters of Mars. Škoda, že ne u nás, ale jenom v Británii.

6. 10. 2009 - DVD Hamlet, David a Georgia, kámoši, Davidova Vánoční kniha, charita, detektor lži, Christian O´Connell, dotazy
Na začátek jedna skvělá zpráva. DVD Hamlet vyjde 28. prosince. Takže dostaneme přednovoroční dáreček. Náladu mi kazí jen to, že o pár dní později přijdeme o Desátého.
Koukněte se tady. Je tam fotečka, na které David a John Simm vypadají jako velcí kámoši. :-D Já teda obdivuji oba herce, ale Davida o něco víc. :-D
Všichni nejspíš vědí, že David chodí s Georgiií Moffett, která v Dr.Who epce Doctor´s Daughter hraje Doktorovu dceru Jenny. Takže se koukněte na pár foteček Davida s Georgií. Vypadají oba strašně zamilovaně a moc jim to spolu sluší. Držím jejich vztahu palečky, ať jim to klape. - link
Do 9. prosince můžete psát přáníčka do Davidovy Vánoční knihy - informace zde.
Za charitu David zaslouží jedničku s hvězdičkou. Opět pomáhá AICR v boji s rakovinou. - link
V sekci Video je nový link na Davida na detektoru lži a dva linky na show Christiana O´Connella - link 1, link 2.
Protože z Independent Talentu mi pořád ještě nepřišla žádná odpověď, tak jsem se rozhodla, že jim zkusím poslat přímo dotazy, které by mohly být v tom interview. Takže jestli máte návrh na nějaký dobrý dotaz, tak mi ho pošlete na můj mail. Ale dotaz, ne dopis!!! Když jsme s Klenotkou zpracovávaly dotazy pro Davida Hewletta, tak lidi posílali přímo dopisy. Pokud ty dotazy budou kvalitní, tak třeba zareagují.

3. 9. 2009 - Dotazy pro Davida
Ne nelekejte se. :-D Zatím se mi ho kontaktovat nepodařilo. David ale bude dělat pro BBQ (nejspíš nějaké rádio) interview. Kdo má to stěstí, že může poslouchat BBQ, tak to bude v neděli v 11 dopoledne (asi jejich času) a ta show se jmenuje Five Live. A prostřednictvím Twitteru mu můžete poslat dotaz. Posílá se to přes uživatele theOCsolution. Já už svůj dotaz poslala. Ptala jsem se, jestli David zná tenhle web, napsala link na web a že s ním chceme dělat interview. Tak snad mu ten dotaz dají. Uživatel theOCsolution si mě po pár hodinách na Twitteru přidal mezi Follows, tak jsem ho snad svým dotazem zaujala. Ještě sice není vyhráno, ale doufám, že už je kontaktování Davida na lepší cestě.

18. 8. 2009 - Návrat krále nebo fáma?
Jak jsem na YouTube narazila na tohle video, tak jsem po přečtení titulku nad videem málem zařvala radostí. Jenže bohužel nerozumím mluvené AJ a podle reakcí fanoušků pod videem to vypadá, že jde jenom o nějakou fámu nebo mystifikaci. Ono by to bylo fajn, kdyby se David do role Desítky vrátil. A taky doufám, že to bude pořádný návrat, ne jenom nějaké cameo. Jenže to určitě nebude tak brzy. Kdo rozumí tomu, co David na videu říká, tak prosím, napište to do Návštěvní knihy.
Přeložila jsem Davidův rozhovor pro TV Squad. Je to můj první překlad, tak budu ráda, když se na to kouknete a upozorníte mě na chyby. Překládat něco od rodilého mluvčího a pisatele, je děsný záhul. A to měli na Davida jednoduché a stokrát omílané dotazy.
Asi Vás bude zajímat, jak to vypadá s kontaktováním Davida. Zatím bledě. Jediná odpověď dorazila z RSC. No odpověď, tak se tomu ani říkat nedá. Odpověděli mi, že David pro ně už nepracuje. A to by pro ně určitě nebyl problém, zvednout telefon a zavolat přímo Davidovi. :-( Vždyť s ním museli jednat ohledně Hamleta, tak přímý telefon na něj mít musí. To samé Sarah a Judith. Když s ním jednají kvůli webu a Narozeninové knize, tak na něj kontakt musí mít. A z agentury taky nic. Začínám si myslet, že jediný způsob, jak kontaktovat Davida, je vartovat před IDT a čekat, kdy se David objeví.

1. 8. 2009 - Workoholik, ComicCon
David je snad workoholik! :-D Koukla jsem na IMDb a vidím, že tam má hned další 3 projekty. :-D A to ještě není konec roku. Jestli dobře překládám, tak David dotočil Dr.Who 20. května. Takže jsem předpokládala, že si dá aspoň na malou chviličku pohov. Ale on ne.
S Davidem tedy uvidíme mysteriózní příběh o tradiční Britské rodině za druhé světové války Glorious 1939. David by tam měl hrát přítele té rodiny Hectora.
Pak se můžeme těšit na TV film Hamlet a později bude i DVD. Na tohle se těším opravdu hodně. Když už jsem nemohla na Hamleta do Anglie, tak uvidím Davida ve slavné Shapespearovské roli aspoň takhle. A bude tam i Patrick Stewart. Takže psát tady, že to musíte vidět, je uplně zbytečné.
Třetím projektem je St. Trinian's: The Legend of Fritton's Gold. David tam má roli lorda Pomfreyho. Bohužel z té věty, co je u filmu napsána jsem pochopila akorát to, že to bude asi něco o nějakém pirátském pokladu. Uff ta anglina. :-D
Kdo nebyl na ComicConu, tak se můžete kouknout na video :-D a přečíst si reportáž od Chucka a interview pro TV Squad.
CDTFW nutně potřebuje zprávaře, který bude sledovat veškeré dění okolo Davida - internet, filmy, divadlo, cony, vysílání Davidových filmů a seriálů v ČR. Takže kdo umí AJ a má doma připojení na net, tak se hlaste na můj mail nebo ICQ.

17. 7. 2009 - Festival Fantazie 09
Tak letošní Festival Fantazie už je za mnou. Nebudu psát reportáž z celého festivalu. Zmíním se jenom o tom, co se na FF týkalo Davida a Dr.Who.
Čekala jsem, že ta přednáška od LiLy bude biografie, filmografie, ukázky z filmů atd. LiLa ale udělala tu přednášku ve squee stylu. Ale neva. Bylo to i tak dobrý. A hlavně, bylo to o Davidovi. :-D Souhlasím s LiLou, co se týče Davidových očí. Má je nádherné čokoládové. A jak s nimi umí smutně koukat. :-D
Byla tam i výborná přednáška o Gallifrey, ale po ní mám z Dr.Who ještě větší guláš, než dřív. Time Lordi jsou prý klonovaní. Jak můžou být klonovaní, když Doktor má otce a matku, která by navíc měla být člověk? :-D To bych asi musela být Time Lady, abych se v Dr.Who začala konečně pořádně orientovat. :-D
No nic. Příště bude normální update.

26. 6. 2009 - Dva Davidové a video, ComicCon
Je skvělé fandit dvěma Davidům, kteří se navíc oba narodili 18. dubna. A ještě skvělejší je, že na YouTube jsou s mimi dvě naprosto úžasná videa - The Lost Button a Doctor Who & Rodney McKay. Moc děkuji Tai za zaslání odkazů.
David a RTD se objeví na ComicConu v San Diegu. To je dobrá zpráva. Doufám, že se v dohledné době ukáží i na nějakém conu v Evropě. Pak by se snad dalo domluvit s pořadateli, ať nám u Davida zajistí to interview atd. Je tady ale ještě jeden probém. Jak se na conu dostanu do předních řad? Jinak nic neuvidím a neuslyším.
Lovit na YouTube se vždycky vyplatí. David má velmi výrazné hnědé oči, tak se nedivím, že se tam na tohle téma objevilo video Brown Eyes. Bohužel Doktor bude brzy koukat na svět jinýma očima - regenerační trailer. A to jsem se tolik těšila, že v páté sérii to bude jako v series 5 Intro. No nic. Snad na Davida čekají role ještě větší, než je Desátý.

5. 6. 2009 - Planeta mrtvých, Recovery...
Konečně jsem se dostala ke speciálu Planeta mrtvých. Teda musím říct, že lady Christina má takovou šťávu, že by se snad vyrovnala i nějaké Time Lady. A že by Desátý pořádnou Time Lady potřeboval.
Pořád mi vrtá hlavou, kdo to čtyřikrát zaklepe a.... No nic. Ještě zbývají tři speciály.
Na YouTube jsem narazila na celé Recovery. A pak narazila na podlahu moje spodní čelist. :-D Děj filmu prozrazovat nebudu. Akorát to, že David tam hraje postavu Alana, který má poškozený mozek. Osobně ho mám radši, když má jako Desátý "záchvaty inteligence". Ale tohle opravdu musíte vidět. Zaručeně sklapne každému, kdo si myslí, že David není dobrý herec. Jediné co mě mrzí je, že k tomu filmu nemám titulky. Sice se z obrazu dá odhadnout "vo co go", ale nestačí to.
Dobrá zpráva - David se na podzim objeví ve dvojdíle spin-offu Sarah Jane Adventures a nebude to jenom cameo. Přiznám se, že z SJA jsem zatím neviděla nic.
A ještě jedna - filmování Hamleta je plánováno na tento měsíc a vysílat by se mělo koncem roku na BBC2 Aspoň teda, jestli správně překládám z Davidova oficiálního webu. A do třetice všeho dobrého. David byl na Blockbusteru zvolen nejpřitažlivějším mužem ve sci-fi. Porazil dokonce i Harrisona Forda, Keanu Reevese a Davida Duchovnyho. :-D
David umí i kreslit. Nakreslil dva moc hezké "smajlíky" - tady.
A do aukce dal kresbu od malíře Adriana Patricka, kde je Desátý před Citadelou na Gallifrey a na obloze nad ním jsou tváře jeho devíti předešlých inkarancí. Penízky půjdou na Accord Hospice. Kresba je k vidění na Davidově oficiálním webu.

13. 5. 2009 - Team a první rozhovor
V menu přibyla kolonka Team. Jsem ráda, že se Timey a Simona rozhodly na CDTFW spolupracovat. Budou dělat překlady rozhovorů. Potřebovala bych ale ještě zprávaře. Nemám net doma a zjišťovat za takových podmínek cokoli o Davidovi je fakt záhul. Navíc na Davidově oficiálním webu jsou většinou jenom informace, kde byl v jakém rádiu, nebo jaký film s ním bude BBC opakovat. Což pro naše fanoušky nemá moc cenu.
Simona mi poslala první překlad rozhovoru, tak si ho můžete přečíst v další nové sekci Rozhovory. Davidovo nadšení, že získal vysněnou roli, bylo opravdu obrovské. Jenom nechápu, jak někdo mohl napsat, že vypadá jak lasička. Ten fanoušek je *píp*.

16. 4. 2009 - Galerie, video a obhajoba Matta Smithe
V sekci Galerie je další můj výtvor z PhotoShopu. Vznikl na motivy Doktorovy přezdívky Nadcházející Bouře.
Video taky hlásí přírůstek - Comic Relief/Red Nose Day s Catherine Tate, Graham Norton Show, interview pro BBC Breakfast a vystřižené scény ze třetí řady. Za zaslání linků moc děkuji Timey.
A ještě kratičká obhajoba Matta Smithe. Četla jsemnázory, že je to emo Doktor, že je moc mladý atd. Jak jsem koukla na jeho fotku, tak se musím přiznat, že i já jsem měla takový dojem. Navíc si myslím, že role Doktora je tak pro člověka ve věku 50 - 60 let. Takže volba 26-letého mladíčka mě dost překvapila. Ale dejme mu šanci. Sice na rovinu řeknu, že Matt nebude "můj Doktor", ale na jeho epizody se kouknu. A podle videí, která jsou s Mattem na YouTube, by tu roli měl zvládnout. Nadšení ze zisku role mu určitě nechybí.

15. 4. 2009 - Jak kontakovat Davida?
Nejdřív trošku smutně. Je to krátké video na YouTube, ale málem jsem u toho bulila.
A teď to nejdůležitější. Někteří z Vás už vědí, že se pokoušín naplánovat výpravu za Davidem. Nejlépe na srpen. Moc bych chtěla od Davida fotky, podpisy, interview pro tenhle web a zdravici pro naše fany, kteří nemůžou do Londýna jet. Psala jsem proto Sarah a Judith, které se starají o Davidův oficiální web. A taky do agentury, která zastupuje Davida. Bohužel pořád žádná odpověď. :-(
Takže prosím, jestli je tady někdo, kdo je schopný Davida kontaktovat, přihlaste se mi na mail nebo ICQ. Jinak tu výpravu nepůjde uskutečnit.
Zkusím ještě napsat svojí bývalé učitelce z jazykovky Katie, jestli je ještě v LOndýně a jestli mi s tím může nějak pomoct. Víc už fakt udělat nemůžu. Pokud to nevyjde, tak se bude muset čekat, až se David objeví na nějakém conu, nebo až bude zase účinkovat v nějaké divadelní hře.
A poslední věc. Neméně důležitá. Někteří fanové se celkem drsně vyjadřují na Davidovu adresu, že seknul s Dr.Who. Já se taky těšila na Doktora,, který bude mít úžasnou společnici River Song. Taky jsem chtěla vidět Doktora, který ovládá TARDIS lusknutím prstů a utíkají před ním armády. Doufala jsem, že ten Doktor a bude mít pořád Davidovu tvář. A důvody, které David uvádí, mi nepřipadají dostatečné k tomu, aby odešel ze seriálu, který miluje už od dětství. Navíc jsem čekala, že David bude nejdéle "sloužící Doktor", jak kdysi prohlašoval. Takže bych měla být taky naštvaná. Jenže nejsem. Pokud budu mít štěstí, tak se Davida zeptám, jestli se hodlá do Dr.Who vrátit. Rekord Toma Bakera přece musí konečně padnout. :-D Ikdyž jsem dost skeptická. Jestli se vrátí, tak to bude nejspíš na nějakou miniepizodu typu Time Crash.

30. 3. 2009 - Red Nose Day 2009, Hamlet
Koukla jsem na ty videa z Red Nose Day a musela jsem na ně hodit tady do sekce Video linky. :-D David teda umí udělat show. :-D A přidala jsem i jedno video od Zoe. No je to spíš fotoshow. :-D Zajímavé je, že David vypadá hubeně i v bílém obleku. Ale sluší mu to.
Vypadá to, že bude Hamlet DVD a film - link. Snad to nebude moc drahé. Protože Davida v roli Hamleta MUSÍM vidět. :-D Jo ozvěte se mi na mail nebo ICQ někdo, kdo měl to štěstí a byl na Hamleta v Anglii, moc prosím.

26. 3. 2009 - Einstein and Eddington, The Next Doctor a červený nos
Bez netu se žije zle. Ale k Einsteinovi a Eddingtonovi jsem se přece jenom dostala. Nechci pořád vyzvedávat Davidův herecký výkon, ale EaE mi jenom potvrdilo, že David má opravdu vysoké herecké kvality. Nemá rád matematiku, ale jak měl něco vědecky vysvětlit, tak byl dost přesvědčivý. A navíc ty hodinky. :-D Škoda, že do toho nějak nezamíchali Dr.Who. Že by mu Einstein dělal v TARDIS společníka. :-D Ale to už moc bájím. :-D A teďka k Eisnteinovi. Nevím, jestli Albert opravdu takový byl, ale Andymu Serkisovi ta role sedla, sympaťák. Dost jsem se divila, když jsem si v titulcích přečetla, že Alberta hraje Andy. Proti Gollumovi z LOTRa dost rozdíl. :-D Nejdojemnější byl asi moment setkání Eisteina a Eddingtona. Asi se na netu kouknu na životopisy obou vědců, jestli z nich pak byli aspoň na nějakou dobu spolupracovníci. Před skutečným Einsteinem klobouk dolů. Hlavně jestli teda opravdu odmítl podepsat ten nacistický dokument.
A teď ke speciálu The Next Doctor. Ano k vánočnímu speciálu jsme se dostala až na jaře. :-D David Morrisey byl opravdu hodně příjemné překvapení. V Blackpoolu se mi moc nelíbil, ale po TND bych ho jako Doktora brala. Málem jsem slzela, když se tam objevilo všech 10 Doktorů. Škoda, že 9 z nich jenom na záznamu. No a k Davidovi. Naprosto nechápu, proč to ten člověk skrečoval. V TND byl vidět, že roli Doktora má pořád ještě co dát. Taky by si zasloužil trhnout rekord Toma Bakera. Já se tak těšila na pátou řadu, že tam bude Desátý, River Song, Jenny, Rose, Jack Harness a další a teď bude kulový. :-( Kdyby tak David dostal tak za 2-3 roky spin-off The Tenth Doctor Adventures. A tam by mu mohli scénáristé napsat záchranu Gallifrey atd. Už ho vidím, jak klečí u časového schizmatu u Citadely Time Lordů a brečí štěstím, že všechny zachránil. A u něj stojí Rassilon, Borusa, Romana. A pak má u Citadely svatbu s Rose na kterou se slítne půlka Milky Way. jejda, to je fakt děsný, jak já umím bájit. :-D Spíš to ale vypadá, že jetli se David do Dr.Who vrátí, tak to bude tak na miniepku typu Time Crash. Ach jo. Ty tři sezóny s Desátým fakt nejsou dost.
Na Davidově oficiálním webu byl ještě před pár dny Red Nose Day design. :-D David vypadal s červeným nosem hodně legračně. :-D Teďka už je zase zpátky starý design. Hm už by to chtělo něci veselejšího a světlejší barvy. Ale nic vyřvaného, to je jasné. No aspoň se tam koukněte na fotky z Planety mrtvých.
David filmoval v New Portu další Dr.Who speciál, který zatím nemá jméno. Doufám, že to ještě není první díl z Davidova poslednío dvojspeciálu. :-(

17. 2. 2009 - Shakespearova síň slávy, falešný David, falešný Matt, Dubaj
V hlasování o vstup do Shakespearovy síně slávy dostal David 64,9 %. Není se co divit. David si to zaslouží. Sice jsem ho v Hmaletovi neměla možnost vidět (měla jsem už dokonce sehnaný text Hamleta, takže bych rozuměla i přes můj sluchový handicap), ale hlasovala jsem pro něj.
Na Daviově oficiálním webu se objevilo varování, že se někdo na netu snaží vydávat za Dvaida nebo Matta Smithe. David a Matt meebo, icq a podobné věci nepoužívají. Jednoduše proto, že na to nemají čas.
BBC potvrdilo, že se část Velikonočního speciálu bud enatáčet v Dubaji. Doufám, že to pro Davida bude pohodové natáčení.

30. 1. 2009 - 10 Doktorů a další speciál
Dr.Who Confidential: The Ten Doctors - Tak tohle bych moc ráda viděla. Deset Doktorů a jejich nejlepší momenty. Ale ještě lepší by byla epizoda, 10 Doktorů, kde by Doktoři konečně zatočili s Daleky. :-)
Petici za Hamleta na DVD už podporuje i Davidův oficiální web. Tak snad se i my v ČR dočkáme Davida, jak pronáší slavný Hamletův monolog - "To be, or not to be - that is the question." Aspoň na DVD.
David vyhrál The Galaxy FM Hot Scot Award. Porazil dokonce i Seana Conneryho a Ewana McGregora. Gratuluji! :-D
O Velikonocích se bude vysílat další speciál s názvem Doctor Who: Planet Of The Dead. Sice se na speciály těším, ale konec Desátého se už blíží. :-( ŚKoda, že se David nepokusil trhnout rekord Toma Bakera.

13. 1. 2009 - The Eleventh Doctor
Tak už byl vybrán Jedenáctý. Gratuluji Mattovi Smithovi k zisku role a přeji pevné nery. Už kvůli mediálnímu šílenství, které ho určitě čeká. Matt se mi sice zdá na roli trošku moc mladý, ale nebudu hodnotit, dokud s ním neuvidím aspoň pár epizod.
To ovšem nic nemění na tom, že "mým Doktorem" zůstává David. "Svého Doktora" si má člověk vybírat jednou za život. A já už mám vybráno. David pro mě není "the Doctor", ale rovnou "the Head Doctor" :-)
Skončil Hamlet. A to by nebyl David, aby se ikdyž je po operaci, nevrátil aspoň na ten poslední týden na jeviště. A 19. ledna ho čeká natáčení dalšího speciálu Dr.Who.
V sekci Video si užijte vaření a tanec s Davidem. :-)

17. 12. 2008 - AUUU!!!!!
Chudák David se musel podrobit operaci zad. Operace naštěstí dopadla dobře, David si ale minimálně do konce roku nezahraje. Tak mu přejme brzké uzdravení, ať je na svátky z nemocnice doma.
Ale mám i jednu dobrou zprávu. Je tady petice... ale ne, není to za záchranu Desátého. Je to petice za vydání Hamleta na DVD.
Přeji hezké a klidné svátky.

16. 12. 2008 - Jedna cena za druhou...
David byl za Hamleta nominován na cenu Theatre Goers Choice Award, tak pro něj hlasujte. No já bych se na Hamleta ráda jela kouknout. Pro mnohé herce je Hamlet vysněná role, tak je fajn, že se k tomu David dostal. Ale přesto si myslím, že role Doktora je důležitější. Jestli mu v RSC dali nůž na krk a David musel volit mezi Dr. Who a divadlem, tak je to škoda. Radši měl zvolit pokračování v roli, kde ho můžou vidět fanoušci po celém světě. Ani ne tak kvůli River Song, ale kvůli sobě a hlavně kvůli svým fanouškům. Navíc z těch videí je zcela zřejmé, že David Dr.Who skrečovat nechtěl. Vánoce se blíží, tak snad se stane zázrak a David své rozhodnutí změní. Na Jedenáctého je ještě brzy. Zvlášť, když člověk sní o tom, jak Desátý zachrání Gallifrey, znovu potká Jenny a Rose atd. Ale dost toho snění.
TV Times Award - David byl zvolen nejvíce sexy mužem v TV. :-) Připadá mi to ale, že se Davidovi kadeřníci snaží o pravý opak. :-) Aspoň podle toho, co mu vykouzlili na hlavě ve čvrté sérii Dr.Who. A v Childrem in Need a The New Doctor to nevypadá o moc lépe. :-) Nechte mu krucinál na hlavě normální vlasy jako má v The Christmas Invasion! :-D
Jako poslední mám pro Vás dneska další úlovek z You Tube - moc krásné Einstein and Eddington music video.

23. 11. 2008 - Žádná záchraná akce?...Einstein a Eddington
Žádná petice na záchranu Desátého Doktora nebude. Většina zahraničních fanů respektuje Davidovo rozhodnutí odejít z Dr.Who a stojí za ním. Hlavně kvůli tomu, že se tak rozhodl sám. A já s nimi pomalu začínám souhlasit. :-) Je skvělé, že má David takové fanoušky. :-) Idkyž je to opravdu velké překvapení, protože David chtěl být nejdéle "sloužícím" Doktorem.
Sedmiletý rekord Toma Bakera tedy nadále zůstává nepřekonán. Gratuluji Tome!
Jestli si ale David myslí, že odchodem z Dr.Who uteče před popularitou, kterou si rolí Desátého Doktora získal, tak to se šeredně plete. Před slávou se neschováš Davide! Ani před fanoušky! :-D
V tom mediálním halasu okolo Davida jsem si málem nevšimla, že už dokončil Einsteina a Eddingtona. Tak se koukněte na trailer, ať si aspoň trošku spravíte náladu.

8. 11. 2008 - Nooooooooooooooo!!!!!!!!
Špatná zpráva se má sdělovat jako první. A tahle zpráva je teda hodně špatná. David v roli Doktora po speciálech v roce 2009 skončí. Je to nejspíš jeho vlastní rozhodnutí, ikdyž z vypadá, že z toho není zrovna nadšený. Články a videa k tématu na BBC zde a zde. A BBC Breakfast interview.
Po zlé zprávě by měla následovat ta dobrá. Bohužel ji pro Vás dneska nemám. Snad příště.

26. 10. 2008 - Video, vyprodané lístky, charita atd.
V sekci Video je nádherný úlovek z YouTube - 10/Smrtijed Barty Crouch jr..
David hraje v Lover´s Labour´s Lost, ale lístky jsou bohužel opět beznadejně vyprodány. :-( Ikdyž já mám zájem spíš o Hmaleta. Snad RSC napadne Hmaleta vydat na DVD. To bych si to okamžitě objednala.
TV Times Awards a The SFX Awards - hlasujte pro Davida, ať získá další cenu. :-)
A David nezapomíná ani na charitu. Pro The Association For International Cancer Research natočil tohle video.

9. 10. 2008 - David, YouTube a video. :-D
Vytvořena sekce Video. Zatím je tam jenom pár úlovků z YouTube. Chtělo by to nějaká pěkná music videa s Českými písničkami. Já tohle bohužel neumím.

2. 10. 2008 - Další cena pro Davida!
David vyhrál Tony´s Shadow Emmy Award. Držme mu palečky, ať je těch cen čím dál víc. Davidovo herecké umění musí být náležitě oceněno.

27. 9. 2008 - Soutěž!
V Doctor Who Magazine je soutěž o výlet na natáčení Dr.Who. Tak kdo to kupujete, tak máte možnost. Přeji hodně štěstí. - DWM.
Někteří z Vás snad měli štěstí a mohli jste jet na představení Hamleta s DT. Teď už jsou lístky na Hamleta vyprodány a vůbec se tomu nedivím. A David je navíc tak hodný, že po některých představeních rozdává fanouškům autogranmy.

22. 9. 2008 - Web startuje!
Czech David Tennant fan web nahrán na net. Přejte tomuto webu dlouhou existenci a stoupající návštěvnost. :-D

Design: Věra Oravová